Shadow

Bitcoin Türkiye’de Nasıl Bir Artış Gösteriyor ?

Geleceğin kripto paralar ile yönetileceği günlere gün ve gün daha çok yaklaşıyoruz. Öyle ki Sanal kripto para olan Bitcoin, 1 ay gibi kısa bir sürede olağan derecede yükselişi ile sanal paralara olan değeri ve önemi daha da arttı. Gelecekte kullanılacak ve bir kuruma yada bir banka kuruluşuna bağlı kalmadan, para transferi yapılacak şekilde tasarlanan kripto para değerleri günden güne artış göstermektedir Bitcoinde ki yükseliş devam ettikçe Türk yatırımcının ilgisi de artış gösteriyor.
porno
 

bitcoin artacak mı
bitcoin artacak mı

 

kripto para, fiyatlarında ki kısa süreli ve büyük artışlarla Ülkemiz’de yeni bir yatarım aracı olarak görülen ve günden güne Türkiye’de yatırımları yükselmeye devam eden kripto paralara ülkemizde yatırım yapan kişi sayısı her geçen gün bir çığ gibi artmaktadır. Özellik ile son günlerde bitcoin’in 10 bin dolar işlem hacmine ulaşması ile Türkiye’de kripto para yatırımları katlanarak arttığı görülmektedir.

Pazar günü 9 bin dolar işlem hacmine ulaşmasının ardından salı günü 10 bin doları ve çarşamba günü ise 11 doları görmüştü. Şu sıralar 9 bin dolara gerileyen bitcoin büyük ihtimal ile kısa bir süre bu değerlerde seyredecek yılın başlarında artması beklenen ve haziran ayına gelindiği zaman yaklaşık 15 bin doların üzerine çıkacağı ön görüleri Türkiye’de sanal kripto paraya olan rehaveti gün geçtikçe üst seviyelere çıkmaktadır.

bitcoin düşecek mi
bitcoin düşecek mi

Türkiye’de kripto para araçlarından olan Paribu‘nun verilerine göre ülkemizde günlük 1500 tane bitcoin işlem görüyor.  Türk piyasasında 1 bitcoin yaklaşık 40 bin Türk lirasından işlem görmektedir bu da, Günlük işlem verileri ışığında 60 milyon liraya tekabül ediyor. kripto paralara olan ilgi arttıkça bitcoin fiyatları da artıyor ve  Türkiye’de yaklaşık 150 bin  yatırımcısı bulunuyor. Daha önce açıklanan veriler ışığında 1 ay da bitcoin’e olan yatırım %5 oranında artış göstermiştir. Kripto paraların bu denli yükselişi diğer ve düşük işlemli alt coinlere yada farklı kripto paraları da etkiliyor. Bu yükselişe rağmen hala kripto paraların balon bir yatırım olduğunu ve ileride patlayacağını düşünen kesim halen aşırı derecede fazla olmasına karşın işlem hacminde ki yükseliş halen artış göstermektedir.

 

kripto paraları altına benzeten ve yükümlülüğünün olmadığını düşünen uzmanların görüşleri 11 bin dolar işlem hacmine 1 günde yükselmesinin ardından kripto para, tam 6 saaat içinde 2400 dolar aşağıya indi. Son 3 günde 1000 dolar artış gösteren btc bir balon gibi şişmeye devam ediyor ve patlaması halinde yinede tüm yatırımcılarını zengin edeceğe benziyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir