Shadow

En İyi Restoran Otomasyonu

Seçeneğin çok fazla olduğu bir piyasada restoranınızı bir adım daha öne çıkarmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Fakat bu zorluğu; işletmenizi daha kurumsal, daha profesyonel ve daha optimize hale getirerek aşabilirsiniz. Her müşteri, her yönüyle uyumlu ve profesyonel çalışan işletmeleri daha çok tercih edecektir. Daha çok ve daha sadık müşteri çekebilmeniz için restoran otomasyonu yapmanız hayati derecede önem taşımaktadır. Peki, nedir bu restoran otomasyonu?

Restoran otomasyonu, bir restoranın tüm organlarını yönetecek bir beyindir. Siparişler, adisyonlar, ödeme alımı, stok yönetimi, müşteri memnuniyeti gibi birçok önemli etkeni içine alarak bu bağlantılar arasından mantıklı yönetimler ve nokta atışı tespitler çıkaracak sistemlerin bütünüdür. Elbette bu denli karmaşık bir işi layıkıyla yapacak bir yazılıma da ihtiyaç vardır. Bu yazılıma, restoran otomasyon yazılımı diyoruz. Restoran otomasyon yazılımı, yukarıda saydığım etkenlerin otomatik bir şekilde yapılmasını sağlar. Müşterinizin kapıdan girdiği andan, geri kapıdan memnun bir şekilde ayrılışına kadar olan süreci yöneten, izleyen ve verilerle verimi ölçen bir yazılımdır. Böyle zorlu ve önemli bir işi yönetmek içinse güvenilir ve işlevsel restoran otomasyon yazılımları kullanılmalıdır.

Restoran otomasyonu, işlevsel olması gerektiği kadar da kullanım kolaylığıyla öne çıkmalıdır. Kullanımının kolay olması işletme sahiplerine zamandan ve dolayısıyla paradan tasarruf ettirecektir. Her şeyin internette olduğu bir dönemde web optimizasyonu ile işletmenize çağı yakalatmalıdır. Sorunsuz bağlantılar ve entegrelerle, hızlı ve etkili bir biçimde işlemlerinizi yapabilmenizi sağlamalıdır. Ayrıca belki de en önemli özelliği olarak sürdürülebilir destek alabilmenizi sağlamalıdır. Yazılımlar ne kadar kusursuza yakın çalışsa da elbette bazı buglar yani hatalar olacaktır. Böyle bir durumda işlerinizin aksamaması için 7/24 hem sistem denetimi hem de işletme ve ürün yönetimi desteği alabilmeniz olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Ödemeleri alacağınız POS sistemleri hem fiziksel hem de bulut tabanlı olmalıdır ki ihtiyacınıza ve planlarınıza göre değişiklik yapmadan aynı sistemle devam edebilesiniz.

Bunca farklı işi layıkıyla yerine getirdikten sonra bu kalemlerin hepsini tek ve okuması basit bir panelden işletme sahibine ulaştırarak kâr ve performans takibinin anlık olarak yapılabilmesini sağlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir