İstanbul Evden Eve Nakliyat  - Oksijen.org    
Shadow

İstanbul Evden Eve Nakliyat 

 

Eşyalarımızı bir ikametten başka bir yere taşımak oldukça zor ve stresli bir süreçtir. Severek aldığımız eşyaların taşınma esnasında zarar görmesi stresi kişiyi rahatsız eder ve çoğu işi kendimiz kapmaya çalışırız. Ancak taşınma sürecini kendi başımıza yapmanın mümkünatı yoktur. Bu nedenle bir nakliyat firmasına ihtiyaç duyarız. Nakliyat firması seçimi büyük önem taşır ve detaylı bir araştırma gerektirir.

Nakliyat firması seçiminde önemli olan kriterler vardır. Nakliyat firmasında çalışan elemanların işinde uzman olup olmadıkları çok önemlidir. Çünkü nakliyat firması ne kadar profesyonel olursa olsun görevli olan elemanlar işinde tecrübe sahibi değilse, ortaya olumsuz sonuçlar çıkabilir. Ayrıca nakliyat firmasının sağladığı bazı imkanlarda göz önünde bulundurulmalı. Asansörlü taşımacılık hizmeti verip vermediği mutlaka analiz edilmeli çünkü asansörlü mekanizmalar eşyalarımızı çok yüksek katlara hızlı ve güvenli bir şekilde taşıma olanağı sunar.

Kurumsal olarak hizmet veren nakliyat firmaları sigortalı taşımacılık hizmeti sağlıyor. Bu firmalardan hizmet almamanız eşyalarımızın güvence altına alınması bakımından oldukça önem arz eder. Bu konuda işinde uzman ve kaliteli hizmet sunan İstanbul evden eve nakliyat firmaları en iyi hizmeti en uygun fiyata sunuyor. Firma ile iletişime geçerek tüm eşya gruplarınız hakkında teklif alabilirsiniz.

Nakliye Sürecinin Aşamaları 

Taşınma işine karar verildikten sonra bir taşınma planı oluşturulmalıdır. Gerekli firma araştırması yapılıp nakliyat firmasına karar verildikten sonra firmadan teklif alınır ve onay verilmesi halinde nakliyat firması taşınma sürecine başlar. Taşınma sürecinde ilk aşama paketleme aşamasıdır. Bu aşama eşyalarımızın zarar görmemesi için çok önemlidir. Tüm eşyalar gruplarına göre ayrılıp hassasiyet ölçüsüne göre paketlenmelidir. Buzdolapları, çamaşır makinaları, bulaşık makinaları, ocak ve fırınlar mekanik olarak hassas ürünlerdir ve sarsıntısız bir şekilde sevk edilmelidir. Mobilya gurubunun kumaş olan kısımları yırtılma ve dış etkenlere karşı gerekli koruma altına alınmalıdır.

Tek parça halinde taşınamayacak kadar büyük olan mobilyalar, mobilya ustası elemanlar tarafından demonte hale getirilmeli ve bu şekilde sevkiyatı sağlanmalıdır. Mutfak grubunda yer alan kırılmaya müsait olan araç ve gereçler özel korumalı kutularda taşınmalı ve üzerine gerekli notlar yazılmalıdır. Bu notlar oluşabilecek karışmaları önler ve dikkat seviyesini belirtir. Paketlenmesi yapılan tüm eşyalar gerekli özen ve itina gösterilerek nakliyeyi sağlayacak araca taşınmalıdır. Bu noktada nakliye firması elemanlarının tecrübesi ve özeni büyük önem taşır. Sevk edilecek araca yüklenen eşyaların sarsıntıya maruz kalmadan ve devrilmeden taşınması çok önemlidir.

Bir devrilme anında birçok eşya zarara uğrayabilir ve olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Yeni adrese gelen eşyalar yine aynı özen ile taşınmalıdır. Bulunulan kat yüksek ve bina girişi dar ise asansörlü mekanizmalar kurulmalı ve bu şekilde taşınma sağlanmalıdır. İnşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte yüksek katlı binalar çoğaldı ve eşya taşımak bina içinde neredeyse imkânsız hale geldi. Bu noktada kullanılan asansörlü taşıma mekanizmaları zamandan ve işçilikten büyük tasarruf sağlıyor. Eşyaların güvenli ve hızlı bir şekilde sevkine imkân sunuyor. Bu zorlu süreci en iyi şekilde organize eden İstanbul evden eve nakliyat firmaları en kaliteli hizmeti vererek müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. İşinde uzman ve güler yüzlü kadrosu ile hizmet veren firma kurumsal yapıya sahiptir.

Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Severek ve büyük maddiyatlar harcayarak aldığımız eşyalarımızın taşınma esnasında zarar görmesini istemeyiz. Bu nedenle eşyalarımızı emanet edeceğimiz nakliyat firması seçimi çok önemlidir. Detaylı ve titiz bir araştırma gerektirir. Nakliyat firmasının kurumsal yapısı incelenmelidir. Bünyesinde çalıştırdığı elemanların tecrübesi göz önünde bulundurulmalı ve gerekli referanslar araştırılmalıdır. Firmanın paketleme işine gösterdiği özen araştırılmalıdır ve paketlemede kullandığı özel ambalaj malzemeleri yeterli düzeyde olup olmadığı sorgulanmalıdır. Firmanın asansörlü taşımacılık hizmeti verip vermediği araştırılmalıdır. Firmanın sevkiyatta kullandığı araçların modeli ve özellikleri de eşyalarımızın sarsıntısız bir şekilde taşınmasında oldukça önemlidir. Bir başka önemli husus ise firmanın sigortalı taşımacılık hizmeti sunmasıdır. Sözleşme ile imza altına alınan sigorta hizmeti oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı eşyalarımızı güvence altına alır. Tüm bu ayrıcalıklı hizmetleri bir arada sunan İstanbul evden eve nakliyat firmaları sunduğu ücretsiz ekspertiz hizmeti sayesinde tüm eşya gruplarınızda size özel çözümler sunuyor.

İstanbul nakliye hizmeti almak için https://www.korkmazoglunakliyat.com/istanbul-evden-eve-nakliyat/ sitemizi ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir