Pazartesi, Haziran 14Önemli Haberler
Shadow

Kanal Yöneticisi Nedir

 

Kanal yönetici sistemi, otelinizdeki odalarınızın ve oda fiyatlarınızın doğru bir şekilde yönetilebilmesini sağlamak için kullandığınız tesis yönetim sisteminin, belirlenen online platformlara bağlanmasına yardımcı olan bir hizmet sağlayıcısıdır. Kanal yönetici hizmetleri sayesinde çeşitli platformlarda bulunan otel oda kontenjanınızı, fiyatlarınızı ve rezervasyonlarınızı tek seferde otomatik bir biçimde güncelleyebilmenizi sağlamaktadır. Online rezervasyon kanallarının yönetilmesi esnasında karşılaştığınız tüm ihtiyaç ve sorunların çözümü için kanal yöneticisi sistemimizden faydalanabilirsiniz.

60’tan fazla acente ile çalışan Barboon kanal yöneticisi ile online satış kanalındaki rezervasyonlarınızı yönetebilirsiniz. Etstur, HotelDirect, Keytel, hotels.com, otelv.com, Odamax gibi birbirinden farklı acenteye entegre olabilirsiniz. Overbooking (çifte rezervasyon) ve yönetim endişesine düşmeden, online kanallar üzerinde daha fazla satış gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem overbooking’leri ortadan kaldırdığı için gelirinizin artmasına da yardımcı olacak nitelikte tasarlanmıştır. Kanal üzerinden iptal işlemi alındığında, otomatik olarak oda iptal edilir ve kanal yöneticisi bu odayı anında online kanallara geri koyar.

Kanal Yöneticisinin Sunduğu Hizmetler

Otelinizde bulunan farklı tiplerdeki odalarınızı, birden fazla online kanalda satışa çıkarmayı planlıyorsanız, kanal yöneticisi sizlerin hem enerjiden hem de zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Her platformdan satış ve rezervasyon yapabilmeyi mümkün kılan kanal yöneticisi, işletmeye birçok farklı hizmet sunmaktadır.

  • Bütün kanalların yönetilebilmesini kapsayan kanal yönetici hizmetleri sistemine farklı OTA’lara farklı fiyat tanımlamaları yapabilir ve bu OTA’lardaki satışları kolaylıkla yönetebilirsiniz.
  • Farklı OTA’lar üzerinden yapılmış olan tüm rezervasyonları, otelinizin PMS sisteminde görüntüleyebilir ve rezervasyonlarınızın kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kanal yöneticisi sayesinde overbooking endişesi olmadan Fidelio Suite8 ve Opera üzerinden rezervasyonlarınızın müsaitlik durumlarını kontrol edebilmenizin yanı sıra, işlemlerin hatasız olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Fiyatlarınızın anlık olarak güncellenmesini sağlayan bu sistem sayesinde, hızlı fiyat girişi yaparak kolay fiyat formülleri oluşturabilirsiniz. Yapılan tüm fiyat değişimleri, farklı OTA sistemlerine otomatik olarak yansımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir