Sütlü Sabunun Cilt İçin Faydaları - Oksijen.org    
Shadow

Sütlü Sabunun Cilt İçin Faydaları

 

 

Sabunların cildimiz için yararı çok fazladır. Cildimizin daha canlı, daha esnek olması için mutlaka sabunla iyice temizlenmesi gerekmektedir. Sadece suyla yıkamak ne yazık ki cildimiz için yeterli olmamaktadır. Çünkü sadece suyla yıkandığında ciltteki fazla yağ ve içleri dolan gözenekler tamamen temizlenmemiş olur. Bu nedenle cildimizin parlak, pürüzsüz, sivilcesiz, siyah noktasız olması için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere yüzümüzü sabun ve ya bir başka temizleyici ürünle temizlememiz gerekmektedir.

 

Sütlü Sabunlar Nelerdir?

 

Yüz için en çok kullanılan temizleyici ürün sabundur. Birçok farklı temizleyici sabun vardır. Bunlardan yüzünüz için en yararlı olanı sütlü sabun olmaktadır. Sütlü sabununda birçok çeşidi vardır piyasada. Keçi sütü sabunu, eşek sütü sabunu, badem sütü sabunu gibi pek çok çeşidi vardır. Bunlar arasında en yararlı olanı keçi sütü sabunudur.

 

Keçi Sütlü Sabunun Cilt İçin Faydaları

 

Keçi sütlü sabun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Uzun yıllar boyunca herkes tarafından kullanılmıştır. Cilde çok büyük katkıları vardır. Keçi sütü sabunun içerisinde birçok protein vardır. Bu sayede cildi çok iyi bir şekilde besler ve nemlendirir. Elastiği gitmiş bir cilde elastiklik kazandırır. Bu sayede kırışıkların açılmasına, azalmasına ve yeni kırışıklıkların önlenmesine fayda sağlar. Keçi Sütlü sabun sivilceler içinde çok yararlıdır. Sivilceli cildi olanlar gece gündüz düzenli olarak kullandığında sivilcelerinin azaldığını ve yenilerinin çıkmadığını görecektir. Keçi sütü sabunu aynı zamanda gözeneklerin içlerinin temizlenmesini de sağlar ve tıkanmış gözeneklerin içi boşalarak siyah noktaların azalmasına da yardımcı olur. Gözenekleri de sıkıştırarak yenilerinin oluşmasını engeller. Bunun daha faydalı olması için sabunla cildinizi yıkadıktan sonra tonikleyip, nemlendirirseniz daha etkili olduğunu göreceksiniz.

 

Sütlü Sabunlara Nereden Uluşabilirim?

 

Sabun alırken doğal olmasına dikkat edilmelidir. En doğal ve katkısız sütlü sabunlara ladivasabun.com’dan ulaşabilirsiniz. Keçi sütlü sabun renksiz olarak üretilmekte ve içerisinde herhangi bir katkı maddesi, boya, parfüm yoktur. Fiyatları da oldukça uygundur ve 50 TL üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo imkanı sağlamaktadır. Sizler de doğal ürünler kullanmak istiyorsanız ladivasabun.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir