Teraslarda Pratik Sundurma - Oksijen.org    
Shadow

Teraslarda Pratik Sundurma

 

Teras yada balkonların belli sebeplerden dolayı kapatılması gerekebilmektedir. Teras üstü kapatma uygulamaları ise belirli izinlerin alınması ve yapımı maliyetli uygulamalardır. Bu nedenle bu uygulamaların yerine pratik sundurmalar tercih edilebilir. Pratik sundurmalar, teras üstü kapatma uygulamasından daha ekonomik ve hızlı montaj imkânı vardır. Bunun yanı sıra yerel yönetimlerden hiçbir izin gerektirmemektedir. Bunun nedeni modüler saçaklar yani sundurmalar yönetmelikte izne tabi değillerdir. Teraslarda kullanılabilecek sundurmalar tüm doğal etmenlere karşı uygulandığı alanı yıllarca korur. Bunların yanı sıra estetik göründen hiçbir taviz vermezsiniz.

Teraslarda kullanılan pratik sundurma güneş ışınlarının zararlı etmenlerinde sizi, terası ve burada bulunan eşyaların tümünü korur. Bunun yanı sıra teraslarda kaplı olan fayans ve seramik kaplamaların kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olur. Teras pratik sundurmaların uygulanması oldukça pratik ve kolaydır. Birkaç el aleti ve ekipmanla bir saatten kısa sürede terasınızda harikulade bir kapatmaya sahip olabilirsiniz. Bu uygulamanın benzeri bir kapatma için daha fazla masraf ve izinler gerekmektedir. Her halükarda emsallerine kıyasla çok avantajlı bir uygulamadır.

Peki teraslarda kullanılan pratik sundurmalar nasıl üretilmektedir? Bu sundurmaların montajı nasıl yapılmaktadır? İlk sorunun cevabı; pratik sundurmalar metal taşıyıcılı ve üst kaplaması şeffaf olarak üretimi yapılmaktadır. Tüm metal aksam elektrostatik fırın boya adı verilen boya ile kaplanmaktadır. Üst kaplama seçenekleri ise cam, polikarbonat levha ve solid gibi üst kaplama malzemeleri kullanılmaktadır.

Pratik sundurmaların uygulaması ilk önce taşıyıcıların duvara monte edilir. Burada dikkat edilmesi gereken duvarın cinsi ve kullanılacak olan dubel olacaktır. Sağlamca monte edilen sundurmanın taşıyıcılarının aparatlarının montajı yapılır. Son olarak üst kaplamasının montajı bu bağlantı aparatlarına eklenir. Son olarak üst kaplama ile duvar arasına silikon çekilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir