Üniversite profesörüne 4 öğrenciyi tacizden soruşturma

1642222760154-1642158363960-headline-300x150.jpg

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde görevli öğretim görevlisi Prof. Dr. H.Ö., iddiaya göre dört öğrencisine cinsel taciz içerikli mesajlar attı. Sosyal medyadan gönderilen taciz mesajlarını öğrenciler ifşa etti. Başsavcılık soruşturma açtı.

SORUŞTURMA SONRASI EMEKLİYE AYRILDI

T24’ün aktardığına göre mesajların sosyal medyada gündeme gelmesi üzerine H.Ö., emekliye ayrılacağını duyurdu. Söz konusu mesajlarda profesörün öğrencilere, “Yatakta seni yorarım”, “Seni yatakta uzanırken düşünüyorum şimdi”, “Senin yanında olmaktan mutlu oluyorum” gibi ifadeler kullandığı ileri sürüldü.

Prof. Dr. H.Ö., kararını öğrencilere yine masaj atarak duyurdu. Mesajda H.Ö., “Arkadaşlar ben 17 Ocak itibarıyla emekliye ayrılıyorum. Okuldan ayrılıyorum. Sınavlarınızı bölüm başkanlığı organize edecek” ifadesini kullandı.

Paylaşımların ardından Kırıkkale Üniversitesi iddialarla ilgili idari soruşturma başlattı. Kırıkkale Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Üniversitemizden bir öğretim üyesinin, kız öğrencilerini sosyal medya üzerinden taciz ettiği iddiaları ile ilgili idari soruşturma devam etmektedir. Bu soruşturma, konu sosyal medya platformlarında paylaşılmadan önce, üniversite yönetimimize yapılan şikâyetler üzerine başlatılmış ve titizlikle sürdürülmektedir.” denildi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dCinsel taciz failine verilen ‘iyi hal’ indirimine onay​

    d4. Yargı Paketi’nde geri adım: Cinsel suçlarda ‘somut delil’ şartı kalkabilir​


Dört öğrencinin Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şikâyette bulunması üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığınca da adli soruşturma başlatıldı.
 
Üst