Antalya'daki satırlı cinayet için yayın yasağı kararı

Antalya Kepez'de yaşanan korkunç olay, saat 14.30 sıralarında, Kepez İlçesi Kültür Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan, Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin (Alim Derneği) 4 katlı öğrenci yurdunun yemekhanesinde gerçekleşti.

Yurdun aşçısı İ. G,, henüz bilinmeyen bir nedenle duvara dayadığı Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi M.S.T'nin başını satırla kesti. İ.G, kestiği başı, M.S.T'nin göğsünün üzerine koyup, "Deccal'i vurdum" diye bağırdı. İ.G, satırı da gencin göğsünün üzerine bıraktı.

Olayı gören öğrencilerden biri yemekhanenin kapısını kapatıp kilitledikten sonra polisi aradı. İhbar üzerine öğrenci yurduna gelen polis, İ.G gözaltına aldı. Kısa süre önce yurtta aşçı olarak işe başladığı öğrenilen İ.G, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.M.S.T'nin kendi halinde sessiz bir öğrenci olduğu kaydedildi.

Gizlilik kararı ve yayın yasağı getirildi​


Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca, Antalya 6. Sulh Ceza Hakimliğine başvurularak "olayın gerçekleşme şekli, suçun yeni işlenmiş olması ve kanıtların henüz toplanmamış oluşu hususları göz önünü alınarak; soruşturmanın amacının tehlikeye düşürülmemesi, delillerin karartılmasının önlenmesi ile maktulün haklarının korunması açısından "gizlilik kararı ve yayın yasağı" getirilmesi talebinde bulunuldu.

Talebi yerinde bulan Hakimlik, olayla ilgili "gizlilik kararı ve yayın yasağı" kararı aldı.

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/antalyadaki-satirli-cinayet-icin-yayin-yasagi-karari-34123
 
Üst