Razer’dan çevre dostu ayakkabı

Klavye ve fare gibi ürünlerin yanı sıra tekstil sektörüne de giriş yapan Razer, yeni ayakkabısını duyurdu. Cariuma ile işbirliği yaptığını açıklayan şirket, kullanıcıların karşısına çevre dostu ayakkabı ile çıkacak.

Sürdürülebilirlik, günümüzün en önemli konularından biri haline geldi. Çevre dostu ürün sayısının artmasıyla birlikte gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak mümkün. Geçtiğimiz yıl Sneki Snek adını verdiği tekstil ürünlerini tanıtan Razer, satılan her ürün için kullanıcıların 10 ağacı kesilmekten kurtaracağını duyurdu.

Razer’dan çevre dostu ayakkabı: Razer x Cariuma OCA

Dünya çapında doğayı koruma sözü verdiklerini belirten Razer, Twitter’da #GoGreenWithRazer etiketi ile kampanya başlattı. Şirket, sürdürülebilirlik maskotu olan Sneki Snek ile dünyanın oyun oynamaya devam edebileceğimiz bir arena olarak kalmasını istediklerinin altını çizdi.

08(7).png


Cariuma ile birlikte 4 farklı klasik spor ayakkabı tasarımı oluşturan Razer, modellerinde yüksek topuk seçeneği de sunuyor. Kauçuk dış tabana sahip olan modeller, geri dönüşüm malzemelerinden üretiliyor.

Şirketin iddiasına göre, organik pamuktan üretilen ayakkabılar oldukça dayanıklı. Sürdürülebilirliğin önemini vurgulayan Razer, aykkabının astardan ve ipliklerine kadar tüm malzemelerin geri dönüştürülmüş ürünlerden oluştuğunun altını çizdi.

Razer’ın web sitesinde, “Sürdürülebilirliğe en az bizim kadar önem veren Cariuma, Brezilya yağmur ormanlarında kendi ağaçlandırma programına sahip. Satın alınan her spor ayakkabı için bir çift ağaç diken şirket, doğal yaşam alanlarını artırma ve koruma sözü verdi.” ifadeleri yer alıyor.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/razerdan-cevre-dostu-ayakkabi-38498
 
Üst