Sağlık Yatırımları Göz Kamaştırdı

saglik-yatirimlari-goz-kamastirdi.jpg


Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin (ADSM) yeni hizmet binası ile Elbistan Devlet Hastanesi Kalp Merkezi’nin açılışı, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi. Sadece Elbistan’a değil bölgeye hizmet verecek sağlık yatırımları adeta göz kamaştırdı.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlı Merkezi’nin (ADSM) yeni hizmet binası ile Elbistan Devlet Hastanesi Kalp Merkezi’nin açılış törenine, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk , Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, belediye başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, daire amirleri ve ilgililer ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende ilk konuşmayı Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz yaptı. Öksüz, Elbistan’ın sağlık alanında yeni hizmetlerin hayata geçirildiğini belirtti.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise, insan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm toplumların en önemli hedeflerinden birisi olduğuna değindi.

Son konuşmayı AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal yaptı. AK Parti’nin sorun çözme kabiliyetini anlatarak konuşmasına başlayan Mahir Ünal, şunları söyledi:

“Elbistan’da ‘guru guru gadanı alayım, takır tukur yoluna öleyim’ derler. Bir ülkeyi sevmek, o ülkeye kendini feda etmekle, o şehre kendini adamakla olur.

Şuanda pandemiden, Covid-‘ten, küresel ekonominin daralmasından dolayı sorunlar yaşıyoruz. Bütün dünya ile beraber yaşıyoruz. Bugün Amerika’da enerji fiyatları ciddi anlamda artmış durumda. Ama bugün biz yine doğalgaz fiyatlarında konuta zam yansıtmıyoruz. Niye bunu yapıyoruz? Elimizden geldiğince bu sıkıntılı ve zor zamanda öncelikli olarak vatandaşımızın her bir kardeşimizin ihtiyacını karşılamak istiyoruz. Türkiye artık üretime, istihdama, yatırıma dayalı bir ekonomiyle yoluna devam edecek. Bugüne kadar bunun mücadelesini verdik. Bugüne kadar bu noktada Türkiye’yi bir yere getirdik. Artık Türkiye’nin faize bağımlı bir ekonomiden, dolar kuruyla manipüle edildiği bir ekosistemden Türkiye’yi çıkarmamız gerekiyor. 70 yıllık sorunları çözen irade bugünün sorunlarını da çözmeye muktedirdir. Yeter ki kendimize güvenelim, mukavemetli olalım, umudumuzu ve inancımızı kaybetmeyelim.

Ben hala rüyalarımı bu şehirde görüyorum. Elbistan’a ve diğer ilçelerimize ait hayallerimiz vardı. Elhamdülillah bunların büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Bir sorunumuz olduğu zaman, sorunun sahibi ile beraber geliyoruz ve AK Parti ailesi olarak hamdolsun çözüyoruz. İlçelerimizin ne ihtiyacı varsa görüyoruz. Nurhak, belediyesi bizde değil ama bizden ne istediyse hepsini biz hallettik. Çünkü meseleye siyasi olarak bakmıyoruz. 84 milyon eşit, bir ve beraber diye bakıyoruz. Biz siyasi bir çerçeve ile değil vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçlarına göre bu meseleleri hallediyoruz. Hayallerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. 18-19 yıldan beri bütün Türkiye’de yaptığımız icraatlar adeta Türkiye’yi bu pandemiye, bu küresel salgına hazırlamak içinmiş. Elbistan Devlet Hastanesi’ni yapmasaydık pandemide Elbistan’ımızın hali nice olurdu. Ve şimdi hamdolsun kalp rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için anjiyo merkezimizi açtık ve ilk hastamızı aldık. Aynı şekilde ADSM’yi açıyoruz. Önümüzdeki günlerde bölgenin en büyük kapalı spor salonunu bakanımızla gelip açacağız. Adliyemizin açılışını yapamadık. Müzemiz, gençlerimiz gidiyor ve geziyor. Doğalgazımızı şuanda kullanıyoruz.

Birileri, sanki dünyada hiçbir sorun yok bütün sıkıntılar Türkiye’deymiş gibi bir hava oluşturmaya çalışıyorlar. Bütün dünyanın, bu Covid’ten yaşadığı çok büyük sıkıntılar var. Ama biz Türkiye olarak kendi kendine yeten, kendi ihtiyaçlarını karşılayan kendi sorunlarını çözen, güçlü bir devlet aklıyla, Cumhurbaşkanımızla beraber Allah’ın izniyle buradan güçlü bir şekilde çıkacağız. Yeter ki umudumuzu, inancımızı, mücadelemizi sağlam tutalım. Yeni ADSM’nin ve anjiyo merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/saglik-yatirimlari-goz-kamastirdi/7635/
 
Üst